Верховина - столиця Гуцульщини

Верховина - столиця Гуцульщини
Вартість:
0 грн

Тип туру:
Країни: Україна 
Місто виїзду: Івано-Франківськ
Тривалість: 1 день

Місцезнаходження: 120 км. від Івано-Франківська

Тривалість програми: 8 /9 годин

Верховина – столиця Гуцульщини, як казав Іван Франко. Стара назва селища Жаб’є. Місцевість де збережені самобутні традиції та звичай місцевого населення. У Верховинському районі також проживала унікальна письменниця Параска Плитка-Горицвіт, яка вручну переписувала свої вірші у книги розміром по 400 сторінок, розмальовувала їх та робила палітурки зі шкіри. Вона створила близько 40 таких книг, які зберігаються у місцевому музеї.

 Хата-музей «Тіні забутих предків» - місце зйомки фільму відомого режисера Сергія Параджанова. В музеї  представлені костюми, фотографії та документи.

Музей народних інструментів. В його експозиції - предмети побуту, давній гуцульський одяг, знаряддя праці, а головне -  колекція унікальних місцевих гуцульських музичних інструментів. Кожен  може  спробувати грати на скрипці, дримбі, трембіті, приміряти і фотографуватись у національному одязі!

Криворівня

Музей Дідова аптека

Відвідавши музей можна побачити велику кількість, цілющих трав, плодів, коріння та настоянок якими діди-прадіди запобігали різним захворюванням та лікувалися ними. Почути історії про приготування лікувальних мазей за народними методами, та їхнє застосування. Найбільш інтригуючою є третя музейна кімната, де знаходиться більше 20-ти видів цілющих настоянок, із загадковими гуцульськими назвам. У вартість квитка входить дегустація цілющих чаїв та настоянок.

Музей Івана Франка

У музеї зберігаються меморіальні речі, якими користувався Франко: ліжко, на якому спав письменник, стілець на якому він сидів, столик, за яким працював, сіті для ловлі риби, гуцульська сокирка, а також стіл, який був зокрема задіяний у зйомках фільму «Тіні забутих предків». Серед експонатів музею в Криворівні є також гуцульська піч, оздоблена кахлями роботи Олекси Бахматюка 1874 року. Ще одна кімната в музеї присвячена видатній жительці села — Парасці Плитці-Горицвіт. Параска Плитка-Горицвіт — автор більш як 1000 рукописних та власноруч переплетених й ілюстрованих книг. Збереглася велика колекція ікон, що вона їх збирала.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Побудована 1719 р. і дзвіниця, 1718 р. Пам'ятка архітектури, дерев'яна, з розписами темперою XIX ст. та є найдовершенішою спорудою в гуцульській школі народної архітектури. У Храмі віднайшли фрагмент розписів початку XVIII ст. Це ікона Ісуса Христа.


Мар'яна
Телефон: (0342)72-70-40
Мобільний: 050 434 09 58
Skype: karpaty-tour
Email: tour@nadia.if.ua
Марта
Телефон: (0342)72-70-40
Мобільний: 050 434 09 58
Skype: tournadia
Email: tour@nadia.if.ua

Рекомендовані готелі:

Nadiyahotel

Замовити тур