Туреччина

Анкара
турецька
київський час
90
турецька ліра (TRY)
1$~1,6TRY, 1€~2,2TRY
не потрібна
6-12 $

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Авіарейси до Туреччини виконують авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", "Аеросвіт", зі всіх великих міст України, зокрема зі Львова. Авіапереліт до курортів Туреччини займає близько 2,5 годин.

Туреччина має пряме сполучення поромом з портами України: Одеса — Стамбул, Одеса — Еліндже, Севастополь — Стамбул, Євпаторія—Стамбул, Скадовськ—Самсун.

ПРОЖИВАННЯ

Вибір готелів достатньо широкий і різноманітний — від 5* до економних 2*. Практично 99% з них працює по системі "все включено" (AL чи UAL). Розрахункова година — 12:00. Деякі послуги оплачуються готівкою. Більшість розваг знаходяться на території готелів, їх інфраструктура добре розвинена, багато послуг пропонуються безкоштовно.

ПЛЯЖІ

Щороку туристи з усього світу відпочивають в Туреччині на Анталійському узбережжі (Середземне море) та Егейському узбережжі (Егейське море). Анталійське узбережжя простягається на 350 км, це найпопулярніший туристичний регіон країни, а також це одне з екологічно найчистіших місць в світі. Анталійське узбережжя включає такі знамениті курортні зони, як Анталія, Кемер, Белек, Сіде і Аланія. При невеликій протяжності цієї зони від Кемера до Аланії різниця температур в літній період складає 5-7°С.

Береги Егейського моря є живописним ландшафтом Туреччини. Тут оливкові гаї химерно чергуються з скелястими кручами і сосновими лісами. Уздовж всього узбережжя розташовані риболовецькі порти, курорти, розвалини стародавніх поселень, що свідчать про більш ніж 5000-літню історію і культуру. Курорти узбережжя — Мармаріс і Кушадаси — місця, сприятливі для сімейного відпочинку. Бодрум і Фетхіє — курорти для тих, хто любить поєднувати пляжний і активний відпочинок, насичений розвагами. 

КУХНЯ

Знаменита турецька кухня славиться розмаїттям страв. Закуски (мезе) і салати завжди подаються перед їжею. Перевага надаєтьс стравам з яловичини і баранини. Типові турецькі м'ясні блюда - донер і кебаб. Відома долма, для приготування якої використовуються помідори, кабачки, баклажани, перець і виноградне листя. Вони наповнюються рисом, горіхами, прянощамими і готуються з оливковим маслом і лимоном. Традиційні пироги на сніданок (берек) готують із тонкого тіста, між шарами якого кладуть начинку із сиру, прянощей, м'яса, риби, шпинату або овочів. Особливе місце займають турецькі солодощі. Найбільш відомими є пахлава, рахат лукум, каштани в сиропі.

Національними напоями є айран, чай, кава та ракія (виноградна горілка з анісом), що розбавляється водою і через білий колір називається "левовим молоком". З вин до найбільш відомих відносять Yakut, Villa Dolluca, Kavaklidere.

МИТНІ ПРАВИЛА

Дозволено безмитне ввезення: сигарет - до 600 шт., міцних спиртних напоїв - 2 л, міцністю до 22 градусів - 3 л (для осіб, яким виповнилося 18 років), кава - до 1 кг, шоколаду - до 2 кг, парфумів - до 1 л, подарунків - на суму не більше 300 €, а також ноутбук, радіоприймач, плеєр, відеокамера, фотоапарата.

Не можна перевозити наркотики, нарковмісні ліки, зброю (виняток для членів спортивно-мисливських клубів - 1 гладкоствольна рушниця і 100 патронів до нього). 

Ввезення валюти вільне, правило поширюється на будь-яку валюту, в тому числі і турецьку. З країни можна вивезти більше $ 5 тис., якщо вони були задекларовані при в'їзді. Підтвердження про обмін, на підставі якого можна обміняти невикористані ліри, видається тільки в банках.

Килими з Туреччини можна вивозити тільки після пред'явлення товарного чека з вказівкою дати виготовлення, антикварні вироби (створені до 1945 р.) вивозити не дозволяється.

Для провезення домашніх тварин потрібна офіційно засвідчена в турецькому консульстві ветеринарна довідка.

Цінні особисті речі можна вивезти з країни, тільки якщо вони були задекларовані при в'їзді або якщо є документи, що підтверджують легальність їх придбання в Туреччині.