Іспанія

Мадрид
іспанська
від києвського мінус 1-2 год.
34
євро (€)
1 € ~ 1,38 $
не потрібна (біо. паспорт)
30-40 €

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

З Києва до Іспанії (Майорка, Тенеріфе, Барселона, Мадрид) авіарейси здійснює авіакомпанія МАУ спільно з європейськими авіаперевізниками.

Жителям західних регіонів України можна летіти з Будапешта або Варшави, а східних — з Москви.

ПРОЖИВАННЯ

Іспанія має в своєму розпорядженні величезну мережу готелів по всій країні, вони відповідають будь-яким вимогам і можливоостям. Офіційна класифікація готелів в Іспанії має на увазі наявність від 1* до 5*, але зазвичай нижче 2* вони не опускаються.

Готелі на курортах перважно міські та знаходяться в невеликих містечках з множиною магазинчиків, барів, ресторанів, дискотек, але не мають власних пляжів. Тому, хто віддає перевагу табірному відпочинку рекомендується з'ясувати у місцевих властей, чи немає заборон відносно вибраного місця. Щоб розбити табір на приватній території, слід отримати дозвіл у її власника.

У номерах 3*-готелів не завжди є кондиціонери, а міні-бар і фен не є обов'язковими навіть в готелях категорії 4*. Харчування в більшості готелів 2*-4* організоване за принципом шведського столу, напої оплачуються додатково.

ПЛЯЖІ

Іспанські пляжі дуже красиві та вражають різноманітністю. Є серед них довгі та відкриті вітрам, а є маленькі затишні бухти, де швидко прогрівається вода і можна купатися цілий рік. На пляжах помітні "блакитні прапори" екологічної чистоти. Місцеві пляжі ідеально підходять для заняття водними видами спорту. А розвинена інфраструктура дозволяє комфортно відпочивати біля моря.

Пляжі в Іспанії безкоштовні. Але треба пам'ятати, що навіть висококласні готелі не мають власних пляжів. Парасольки і лежаки надаються за окрему платню — приблизно 1,8-2 євро в день. Найкращими з найкращих місць морського відпочинку є: Коста Брава (Дикий берег), Коста Дорада (Золотий берег), Коста Бланка (Білий берег), Коста дель Соль (Беріг сонця), Канарські острови, о.Тенеріфи, о.Майорка, о.Менорка, о.Ібіца, о.Ферментера.

КУХНЯ

Іспанська кухня славиться якістю і різноманітністю використовуваних продуктів. Свіжа зелень, козиний сир, фермерський хліб, оливки, страви з риби, сидр і вино Сангрія – всі ці ласощі, просочені сонячними променями, повсюдно можна покуштувати в будь-якому ресторанчику на березі моря.

Іспанська кухня безмежна: всього не перепробуєш, навіть якщо ти народився і жив все життя в цій країні. Якщо ви приїхали до Іспанії вперше, то вам обов'язково потрібно спробувати найбільш класичні страви країни – знамениту тортілью, пряну копчену ковбаску чорізо, делікатесний окіст, спеціального копчення хамон, холодний томатний суп гаспачо і, звичайно ж, паелью з рису. Взагалі, паелья — найвідоміша іспанська страва, яка нагадує плов: у рис іспанці додають морепродукти, курку або інші добавки.

МИТНІ ПРАВИЛА

Дозволено безмитне ввезення сигарет — 200 шт., вина — 2 л, міцних спиртних напоїв — 1 л, продуктів харчування, предметів і речей домашнього вжитку в межах особистих потреб. Радіо-, відео-, фотоаппаратура повинна декларуватися.

Заборонено ввезення наркотиків, зброї, боєприпасів, вибухових речовин.