Польща

Варшава
польська
- 1 година
48
польський злотий (PLN)
$1~3,16 PLN, 1€~4,2 PLN
не потрібна (біо. паспорт)
$8-12

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Добратися з Києва і Львова до Варшави можна літаками авіакомпаній "МАУ", польською LOT. Через близькості до України популярним засобом пересування є потяг. До польської столиці курсують потяги з Києва, Дніпропетровська, Одеси, Харкова. Також є поїзд Київ — Вроцлав.

Автобуси — варіант для економічного туру. До Кракова їздять автобуси зі Львова, Києва, Одеси, Рівного. На Варшаву є автобусні рейси зі Львова та Луцька. Найбільш близький до гірськолижних курортів транспортний вузол — Краків.

ПРОЖИВАННЯ

Безліч готелів, пансіонатів і котеджів пропонують розміщення для великих компаній і індивідуальних туристів. Є також готелі високого класу з басейнами, релакс-центрами. Вартість розміщення залежить, як правило, від популярності і місцерозташування по відношенню до місць катання і центру міста. Багато пансіонатів виграють в ціні в порівнянні з таким же набором послуг в готелях.

ГІРСЬКОЛИЖНІ КУРОРТИ

На півдні країни, уздовж межі із Словаччиною та Чехією, протягнулися гірські масиви Карпат і Судетів. Польські Карпати діляться на Західні (Татри, Бескіди, Леніни) і Східні (Бещади).

У Татрах знаходиться найбільший гірськолижний курорт країни — Закопане. Беськиди розташовані західніше, північніше і на схід від Татр. Популярні туристичні місця — Щирк, Криніца. Бещади відрізняються крутизною. З популярних курортів — Устжіки Дольне, Галявина Шимошкова. Значна частина Пенін входить до складу Ленінського національного парку. Щавніца — один з найбільш відвідуваних курортів цього гірського масиву.

У Судетах також круті схили. Цей регіон багатий курортами не тільки гірськолижними, але і бальнеологічними. Найвідоміші — Шклярська Поремба і Карпач. Більшість гірських схилів в Польщі покрита хвойними лісами.

Закопанє — це кращий гірськолижний курорт з розвиненою інфраструктурою. Він розташований біля підніжжя Татр на межі Польщі і Словаччини, в 100 км від Кракова. Тут працює 10 основних гірськолижних комплексів, як для любителів, так і для професіоналів. Лижний сезон продовжується тут з листопада по квітень.

У Закопанє туристів привертають не тільки лижні траси і пішохідні маршрути, але і своєрідний гуральський фольклор, живописна дерев'яна архітектура. Це місце ідеально підходить для сімейного відпочинку.

КУХНЯ

Польська кухня частково схожа на українську і німецьку. Страви дуже ситні, кількість спецій невелика. З м'ясних блюд відомі ковбаси, шинка з хріном, печеня з телятини, смажений рубець з відварними овочами — "фляки", капуста з копченою грудинкою — "пожіброда", гусак з яблуками — "гее", м'ясо в сметанному соусі — "зраж", свиняча нога з гороховим пюре — "голонка" і знаменитий "бігос" — страва з м'яса і квашеної капусти.

Широкий вибір овочевих супів: суп з капусти — "капусняк", суп з картоплі, овочів і крупи — "крупняк", бульйон з кнедликами і шматочками м'яса — "росол", суп з локшиною — "зачерка" і сметанний суп — "зурек".

Традиціонні польські десерти: кекс "мазурек", "маковник", кренделі з маком, пісочний рулет з горіховою начинкою, пряники і пряники.

З напоїв перевага традиційно віддається горілці, настоянкам, бренді і пиву. Дуже популярні безалкогольні напої: квас, киселі, соки з червоної і чорної смородини.

МИТНІ ПРАВИЛА

Ввезення іноземної валюти дозволене без обмежень, але суми понад $2500 декларуються. Провезення алкоголю дозволене особам не молодше 18 років в кількості не більше 1 л міцних напоїв і 2 л слабких, а також не більше 200 грама тютюну. Можливий ввіз виробів із золота, платини, благородних каменів і натуральних перлів, якщо їх загальна вага не перевищує 50 р. Обмежено ввезення ряду медикаментів (наприклад, на інсулін необхідний рецепт) і бензину (тільки в межах об'єму бензобака машини).

Заборонено ввезення вибухових і радіоактивних речовин, отрут і наркотиків, а також вивіз за межі і ввезення до Польщі польської валюти і інших польських валютних цінностей без відповідного дозволу.

При в'їзді до країни можуть запитати наявність медичної страховки, фінансового забезпечення — не менше $20 на кожен день перебування в Польщі або сплаченого туристичного ваучера.

На вивіз з країни творів мистецтва та книг, створених до 1945 року, у туриста має бути дозвіл. Туристи можуть повернути ПДВ, що входить у вартість товару, при виїзді з країни. Для цього при покупці треба узяти чек Global Refund Cheque на товар, де ПДВ (VAT) виділений окремим рядком (7%), і пред'явити його разом з покупкою на митниці. Товар має бути вивезений не пізніше, ніж через 3 місяці після покупки.