ОАЕ

Абу-Дабі
Арабська
до київського часу + 4 год
+971
Дірхам (AED)
1$=3,67 AED
не потрібна(біо. паспорт)

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Авіасполучення між Україною та ОАЕ здійснюється круглий рік. Рейси виконуються авіакомпанією "Air Arabia" та МАУ з Києва до Дубай та Шарджі. Авіа переліт триває 4,5-5 години.

ПРОЖИВАННЯ

Міські готелі в Дубаї пропонують вельми посередню якість в 1-2 «зірках», непогані здебільшого варіанти в трьох- чотиризірковий готелях і дуже хорошої якості «п'ятірки». Узбережжя Дубаї (елітний район Джумейра) - суцільно дорогі готелі дуже високого рівня. У Шарджі і Аджмані готельна база слабка (приємні винятки - Ajman Kempinski і Coral Beach), практично всім іншим готелям можна сміливо списувати по одній «зірці».
В Абу-Дабі готелі стоять на березі, але, оскільки на острові землі не вистачає, території біля пляжів дуже маленькі. Готелі здебільшого непогані, але старі.
В північних еміратах Рас-Аль-Хайм і Фуджейре якість готелів, як в Шарджі (крім Le Meridien al Аqqa), попит на них низький.

ПЛЯЖІ ОАЕ

Узбережжя ОАЕ омивається Перською  і Оманською затоками. На стороні Перської затоки знаходяться Дубай, Шарджа, Аджман, Абу-Дабі, а на березі Оманської - Фуджейра. Всі готелі цих курортів, розташовані безпосередньо на береговій лінії, мають свої приватні пляжі. Гості дво- або трьохзіркового міського готелю можуть їздити на платний (5 DHR) або безкоштовний міський пляж. Від готелів туди і назад курсує безкоштовний автобус, а проїзд на таксі (20-30 хвилин з найдальшої точки міста) обійдеться в 5-8 USD. Готелі 4 * і 5 *, розташовані в центрі міста, мають договори з прибережними готелями, і на їхні пляжі гостей безкоштовно возить автобус.

КУХНЯ І РЕСТОРАНИ

Ресторани в ОАЕ строго діляться на заклади, що пропонують алкоголь, і не мають такої можливості. Перші, як правило, працюють при готелях - простому ресторану «на вулиці» отримати алкогольну ліцензію практично неможливо.

З місцевих «національних блюд» в Еміратах варто спробувати м'ясо ягняти з рисом і горіхами «гузі», шашлик «тікка», традиційну арабську «шаверму» (як кажуть, відчуйте різницю!), Котлети з баранини з травами «кустілета», знаменитий «кебаб » з маринованої баранини або яловичини і баранячий« шиш-кебаб », хлібний пудинг«умм-алі» і солодкий сирний пиріг «еш-асая ». Дуже популярні страви з птиці - тушкована курка з томатом, курка на пару з медом «аль-Манді».

Будь-яка трапеза в ресторані Еміратів починається з «меззе». Меззе складається з 40-50 маленьких закусок-аперитивів типу оливок, сиру "фета", лаваша, зелені та іншого.
Особливий вид трапези - кава, що завжди готують «на місці» (ніяких автоматів не визнають в принципі) і наливають з традиційних кавників «далла» в маленькі піали.

МИТНІ ПРАВИЛА В ОАЕ

Відповідно до митних правил в ОАЕ дозволяється ввозити (з розрахунку на одну дорослу людину) 2000 сигарет або 400 сигар або 2 кілограми тютюну, парфумерію в розумних межах. Крім цього повнолітня людина не мусульманського віросповідання має право провезти 2 літри міцних спиртних напоїв і 2 літри вина. Обмеження на ввіз і вивіз валюти і виробів з дорогоцінних металів відсутні.

До ввезення заборонені: зброя, психотропні речовини, всі види наркотиків, слонова кістка (бивні носорога) і вироби з них, а також ловчі птахи.

Друкована та відео продукція найчастіше проглядаються при в'їзді в країну - на предмет вмісту матеріалів еротичного змісту або образливих для мусульман. Особливо обережними потрібно бути при прибутті в аеропорт міста Шарджі, де правила щодо цього особливо суворі.
Будьте уважні, беручи в дорогу медичні препарати - якщо митниця в ОАЕ виявить серед них нарковмісні препарати, можуть виникнути великі проблеми (аж до тюремного ув'язнення або великого грошового штрафу). Іноді може допомогти завірений переклад на англійську мову рецепту лікаря, але краще купити необхідний препарат в місцевих аптеках. У кожному разі, кількість ввезених ліків має бути обмежена нормою розумного їх споживання (у разі потреби) на термін перебування в країні.