Карпатський трамвай-екологічна вузькоколійка

Карпатський трамвай-екологічна вузькоколійка
Вартість:
0 грн

Тип туру:
Країни: Україна 
Місто виїзду: Івано-Франківськ
Тривалість: 1 день

Місцезнаходження: 70 км. від Івано-Франківська

Тривалість програми: 8 годин

Карпатський трамвай – унікальна вузькоколійка, збудована ще 1989р..  Унікальність її в тому, що і до цього часу рахується одним із екологічно чистих видів транспорту.

Трамвайчик неспішно везе вздовж берегів екологічно чистої ріки Мізунка казковими місцями, що іноді перетворюються у справжню екзотику, особливо коли гори нависають над потягом, а колія повторює серпантин ріки і проходить так близько до краю берега, що здається, ніби потяг ось-ось пірне у воду.

Під час подорожі можна відвідати гідрологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення заповідник «Ширковець», скуштувати цілющої мінеральної води з джерела «Нафтуся» та найчистішої в Карпатах води з гірського джерела «Дюзркач». А у теплу пору року можна скупатися у чудових гірських водоспадах Мізунки.
Протягом всієї прогулянки колоритні місцеві екскурсоводи не дозволять сумувати нікому, розповідаючи неймовірні подробиці з історії регіону і рясно перемежовуючи їх влучними та яскравими жартами.

У Солотвинському лісництві знаходяться перші соляні родовища початку одинадцятого століття та символічна капличка, а на зупинці Мундунок можна дізнатися про особливості давніх лісорозробок.

Музей «Карпатської вузькоколійки »- насамперед пропонуємо переглянути інтерактивну експозицію, що розповідає про місцеву природу та зокрема лісову екосистему Карпат, місцеву історію – розвиток лісової та деревообробної промисловості довкола Вигоди,   виникнення Вигодської вузькоколійки,  етнографію,  народні  ремесла тощо.Тут можна  скористатися базовими  комплектами  для  спостереження  за природою – біноклями,  лупами,  а також  дослідити  біологічні  особливості  рослин  чи  тварин  на клітинному чи макро-рівні під  мікроскопами. При центрі також діє природнича школа для юних відвідувачів.

На сьогодні  в  українських  Карпатах  немає місця,  схожого на Центр спадщини  Вигодської  вузькоколійки.  Навряд чи  знайдеться  музей чи  візит-центр з таким  різноманіттям   інтерпретаційних  засобів  місцевої  природи та  етнографії.  До прикладу,  реалістичний паротяг,  на якому можна   майже по-справжньому  проїхатися   давнім  маршрутом   Вигодської вузькоколійки,  чи багатомовні фільми,  присвячені  темам   дерева від  деревообробки до традиційних ремесел або ж  ‒ історії вузькоколійки  від  витоків   до сьогодення.

Марта
Телефон: (0342)72-45-62
Мобільний: 096 434 09 58
Skype: tournadia
Email: tour@nadia.if.ua
Мирослава
Телефон: (0342)72-70-40
Мобільний: 050 434 09 58
Skype: tournadia5
Email: tour@nadia.if.ua