Ізраїль

Тель-Авів
іврит, арабська
київський
972
шекель (ILS)
$1~3,49 ILS, 1€~4,7 ILS
не потрібна
$15

 Ізраїль - дуже маленька країна, що витягується вузькою смугою вздовж східної окраїни Середземного моря. На півночі Ізраїль межує з Ліваном і Сирією, на сході - з Йорданією, на південному заході - з Єгиптом. На самому півдні країна має вихід до Червоного моря, хоча довжина цієї частини узбережжя мала. Незважаючи на маленьку територію в Ізраїлі є гори - на кордоні з Ліваном і Сирією (висота гірського масиву Хермон, або Еш-Шейх, 2224 м); великі озера (найбільше і унікальне солоне озеро - Мертве море, розташоване в найглибшій на планеті наземній западині Гхор з абсолютною відміткою 395 м нижче рівня моря; прісне озеро Кінерет; обширна пустеля Негев; одна з найбільших річок Близького Сходу - Йордан.
 
Час: не відрізняється від київського.

Клімат і погода: В Ізраїлі з квітня по жовтень включно стоять літні спекотні дні, в червні-серпні дуже жарко, особливо на півдні. З листопада по березень сніг в Ізраїлі випадає вкрай рідко. У січні часто йдуть дощі. Взимку слідом за дощем тут же з'являється сонце. В Ейлаті "літо триває" і в зимові місяці. Особливо добре приїхати сюди в квітні і травні. Тоді по-весняному приємна погода, все цвіте, яскраве сонце вже дозволяє купатися в Червоному морі, а готелі ще чи не забиті туристами.

Населення: Населення Ізраїлю становить близько 6 млн. ос., крім іудеїв тут проживають також мусульмани, християни, друзи та представники інших сповідань.

Валюта: Національна грошова одиниця новий шекель (NIS), рівний 100 агорот. Шекель як міра ваги при розрахунках золотом і сріблом відомий приблизно з другого тисячоліття до н. е. Банкноти випускаються номіналом в 10, 20, 50, 100 і 200 шекелів, а так само монети 1, 5 і 10 шекелів і 5, 10 і 50 агорот. Ввезення валюти в країну не обмежений. Іноземну валюту можна обміняти в аеропорту, в готелях, в обмінних пунктах банків, на пошті. Приймаються всі основні види міжнародних кредитних карток: American Express, Diner's Club, Visa, Mastercard, Access, Eurocard. А власникам кредитних карток Visa або Mastercard, Access, Eurocard туроператор по Ізраїлю порадить знімати гроші у відділах іноземної валюти відповідних банків або в банківських автоматах.

Мова: Державна мова - іврит і арабська, широко поширена англійська, іспанська, німецька, французька, російська, польська, ідиш.

Релігія: Найбільш сильний вплив має в Ізраїлі іудаїзм, життя багатьох ізраїльтян строго регламентована релігійними традиціями. Досить багато в країні сповідують іслам. Крім іудаїзму та ісламу, в Ізраїлі досить багато християн усіх конфесій. Крім того, тут центр одного з наймолодших релігійних течій - бахаїзма.

Кухня та харчування: Національна кухня в Ізраїлі дуже різноманітна, сніданки дуже багаті. В середині дня їжа легка, звичайно це м'ясо без гарніру: кебаб (Kebab, яловичина або баранина), шашлик (Schischlick, м'ясо, запечене в грилі), шаурма (Shuarma, запечене на рожні м'ясо). Майже в кожному меню є хумус (Humus), цим словом позначається смачне пюре з жовтого гороху, цибулі, приправ і часнику. З рибних делікатесів можна спробувати рибу святого Петра (Mousht), засмажену в грилі, або маринованого тунця (Palamida). Для ласунів Ізраїль справжній рай: кого не хвилює вага, повернеться додому із зайвими кілограмами, бо на кожному кроці його підстерігають спокуси: горіховий торт пахлава (Baklawa), горіхове печиво з різних сортів горіхів (Konafa), карамельний пудинг (Malabi), зацукровані фрукти.

Віза: Для в'їзду в Ізраїль з туристичною метою або для лікування віза не потрібна. При цьому можна перебувати на території країни 90 днів протягом 180 днів. Закордонний паспорт повинен бути дійсним мінімум 6 місяців з дня в'їзду в країну. Крім того, при в'їзді в Ізраїль необхідно підтвердити мету візиту. В Ізраїлі туроператор рекомендує мати при собі документи, які раніше були потрібні для оформлення візи в посольстві: авіаквитки туди і назад; страхівку; підтвердження про бронювання готелю (ваучер з турфірми або факс / роздруківка електронного листа з готелю); для виїзду на лікування лист з ізраїльської клініки, довідку від українських лікарів. Також можуть виявитися корисними документи, що підтверджують платоспроможність мандрівника (кредитна карта, виписка з банківського рахунку, довідка з місця роботи із зазначенням зарплати, дорожні чеки або готівка). Разом з тим для деяких категорій громадян діють обмеження на відвідування Ізраїлю навіть при безвізовості цієї країни. Так, українці, яким коли-небудь було відмовлено у в'їзді в Ізраїль, повинні будуть особисто подати прохання до посольства, щоб в'їхати в країну. Такі ж вимоги поширюються на громадян України, в минулому порушили візовий режим перебування в Ізраїлі. Крім того, українці, які були депортовані з Ізраїлю, не зможуть в'їхати в країну протягом 10 років. Якщо у туриста замість національного паспорта проїзний документ для виїзду за кордон, йому потрібно відкривати візу. Це стосується, наприклад, дитячих проїзних документів. Можливість не ставити візу дитині існує, якщо він вписаний в національний паспорт одного з батьків або ж має свій національний паспорт. Безвізовий режим не є гарантією в'їзду в Ізраїль, так як остаточне рішення про це приймають прикордонні служби країни.

Митний контроль: В аеропорту імені Бен-Гуріона (Тель-Авів) діє система «червоного» і «зеленого» коридорів. За «зеленим» коридором допускається провезення особистого одягу, парфумерних виробів (об'ємом не більше 0,25 л); для пасажирів, яким виповнилося 17 років, - до 1 л міцних алкогольних напоїв і до 2 л вина, 250 г тютюнових виробів; продуктів харчування загальною вагою до 3 кг (але щоб вага кожного типу продукту не перевищував 1 кг); подарунків на суму не більше $ 200 (подарунками не можуть бути алкоголь, парфумерія, тютюн, телевізори).


Додаткова інформація: Безпека. Правила поведінки. При вході у великий торговий центр або інші місця скупчення людей Вас можуть попросити відкрити сумку, що може здатися нетактовним. Перевіряють тільки наявність підозрілих предметів. В аеропорту, перед вильотом, контроль дуже строгий, правда ввічливий. Рекомендується сприймати це як турботу про Вашу безпеку. Не рекомендується перебування на контрольованих територіях, а також в арабських кварталах, особливо в нічний час. Не використовуйте для пиття водопровідну воду. В кварталах ортодоксальних іудеїв чоловіки не повинні з'являтися без капелюха, а жінки без хустки на голові, плечі повинні бути закриті. На екскурсії по святих місцях не слід одягати шорти і короткі спідниці. Субота - свято для релігійних іудеїв, тому куріння та інші нескромні дії в їх середовищі можуть бути сприйняті як образа. Рекомендується бережно ставитися до традицій, вірувань та предметів релігійних культів Ізраїлю.