Угорщина

Будапешт
угорська
від києвського мінус 1 година
36
форінт (HUF)
$1 ~218 HUF, 1 € ~296 HUF
не потрібна (біо. паспорт)
від $15

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Переліт з України в Угорщину здійснюють авіакомпанії "Аеросвіт" і Malev. Діє пряме залізничне сполучення з Києва, Львова. Велика кількість регулярних автобусних маршрутів з України, особливо з міст Закарпаття. Прямі автобуси до Будапешта є з Києва, Львова, Одеси, Дніпропетровська, Ужгорода, Мукачева, Хуста.

ПРОЖИВАННЯ

В Угорщині представлені всі найбільші міжнародні готельні корпорації. Мережеві марки відомих готелів, таких як Marriott, Inter-Сontinental, Kempinski, Four Seasons, Corinthia, Le Meridien, вже самі по собі гарантують якість послуг, які надають. Разом з ними є і пансіони та маленькі готелі на 5-10 номерів, гостьові будинки (в Угорщині так прийнято називати готелі туристського класу категорії 1-2*).

Як і інші європейські країни, Угорщина має мережу апартаментів і хостелів. Деякі готелі, що працюють за принципом "все включено", розташовані в старовинних замках. У них добре проводити семінари, вони ідеально підходять для інсентив-туризму (заохочувального). Можна орендувати весь замок цілком.

ТЕРМАЛЬНІ КУРОРТИ

Кращі курорти Угорщини, це ті, які розташовані на берегах озера Балотон і Хевіз. Чудові краєвиди, чудове обслуговування, відмінні можливості для лікування на основі мінеральної води - все це пропонують курорти Угорщини. Жодна столиця світу не має такої, як Будапешт, кількості джерел лікувальних термальних вод. При цьому більше сотні термальних джерел країни знаходяться саме в Будапешті, 50 з яких живлять купальні столиці.

Крім Будапешта, найбільшими курортами є: Дебрецен, Дюла, Ніредьхаза та Хайдусобосло (регіон Порожня), Балатонфюред і Хевіз (регіон Балатон), Бюк, Залакарош, Харкань (регіон Паннонія).

Склад води: термальна вода, що містить йод, бром, кухонну сіль, гідрокарбонат. Аналізи показали, що вода містить бітуми і супутній єстоген, а також різні мікроелементи: титан, ванадій, мідь, цинк, срібло, строній, барій і свинець.

Лікувальні властивості: вода застосовується для захворювань опорно-рухового апарату, гінекологічних і шкірних захворюваннях. А курси питної води застосовуються при лікуванні запальних захворювання травного тракту.

Шіофок - один з найпопулярніших курортних центрів не тільки південного берега, але і всього Балатону. Тут чимало готелів, приватних вілл і кооперативних дач, численні пляжі, угорські чарди та інтернаціональні ресторани, кафе-кондитерські, безліч нічних дискотек і незліченна кількість магазинів та універмагів. Також - літній театр, програми фольклору та концерти поп-музики. Місто часто називають "столицею нічного життя" Угорщини. Втім, трохи виїхавши за межі Шіофоку, можна насолодитися спокійними прогулянками на природі або зайнятися активними видами спорту на пляжі.

ГІРСЬКОЛИЖНІ КУРОРТИ

Не дивлячись на те, що в Угорщині немає високих гір, тут є багато мальовничих місць для зимових гірськолижних прогулянок. У селі Матрасентіштван, яке знаходиться приблизно в 100 км від Будапешта, знаходиться гірський масив Матра, на якому розташовано шість гірськолижних трас загальною протяжністю 3,5 км, з трьома підйомниками. Є не тільки лижна, але і саночна траса. Зупинитися тут можна в красивих дерев'яних будиночках.

На гірському масиві Бюкк також є гірськолижні траси - в парку Банку. Це наймальовничіший і найвідоміший в Угорщині парк, розташований в на Півночі країни. Сніг тут завжди залишається лежати до березня.

КУХНЯ

Угорська кухня характеризується стравами, які приготовлені з використанням червоного перцю, помідорів і стручкового перцю (знаменитий угорський гуляш, курячий паприкаш з галушками і голубці). А ще — цибулі. Найвідоміший сорт цибулі "мако" вирощують в околицях Калуча, що на півдні Угорщини. З м'яса традиційно використовують свинину. Проте, з часом стали більше вживати рибу, курей — продукти, в яких менше холестерину.

Напої: з червоного вина варто спробувати "Сексарді Бікавер", червоне сухе вино з регіону Сексард, назва якого перекладається, як "бичача кров". Вино виготовлене з чотирьох сортів винограду (Мерло, Кекфранкош, Каберне Совіньйон, Цвайгельт).

МИТНІ ПРАВИЛА

Дозволено безмитне ввезення 350 тис. форинтів на людину, предметів і речей особистого користування, товарів і подарунків на загальну суму не більше 21 тис. форинтів; 250 сигарет, або 50 сигар, або 250 грам тютюну, а також міцних спиртних напоїв — 1л і вин — 2 л для осіб, що досягли 16 років.

Заборонено ввезення наркотиків, зброї, боєприпасів, порнографії, а також неконсервованих м'ясних і молочних продуктів.