Угорщина

ТОП-10 речей, які треба зробити в Угорщині

 

1. Проїхати на трамваї по маршруту ЮНЕСКО

Перед будівлею парламенту на площі Кошута в Будапешті можна сісти на трамвай маршруту 2, який чудово підходить для самостійної екскурсії містом.

Під час поїздки ви побачите заповідні райони Пешта і Буди, які включені в Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Слідуючи вздовж пештської набережної, трамвай прибуває до Ланцюгового моста і площі Рузвельта, де знаходиться будівля Академії наук Угорщини, а по сусідству - палац Грешем площею 12 тис.кв.метрів. Свого часу це був найбільший житловий будинок столиці, побудований в 1907 році англійською страховою компанією "Грешем". Сьогодні у відреставрованому палаці розмістився елегантний готель категорії люкс.

2. Зануритися в королівській купальні

Найпопулярніші термальні купальні розташовані біля підніжжя горба святого Геллерта. Ці купальні не тільки оздоровчий комплекс, але й історична визначна пам'ятка. Не менш цікаві Королівські купальні, побудовані більше п'яти століть назад, за часів турецького владицтва.

Найкрасивішими в місті вважаються купальні Сечені. Їх дуже люблять відвідувати городяни, і навіть взимку, тут можна зустріти немолодих джентльменів, які, влаштувавшись в басейні на відкритому повітрі, грають в "непотоплювані" шахи.

Любителі оздоровчих процедур можуть поселитися в одному з готелів на острові Маргит, названому на честь святої Маргарити, покровительки Угорщині. Тут, в самому центрі Будапешта, створений справжній оазис здоров'я: басейни, купальні, дитячий аквапарк і ботанічний сад.

3. Зайнятися кінним туризмом

В Угорщині немало спеціальних готелів із стайнями, де можна узяти напрокат коня. Один з популярних центрів угорського конаря і кінного спорту - містечко Мезехедьеш, розташоване в південному Альфельде (215 км від Будапешта). Садиба по розведенню коней була створена ще в 1784 році по наказу Йосипа II. Тут вирощують коней трьох порід: ноніус, мезехедьешськую спортивну (угорську напівкровку) і рисаків.

Відвідувачів чекають різноманітні кінні і мисливські програми. Влітку можна проїхатися у фаетоні, взимку - на санях. Рай тут і для любителів верхової їзди (не умієш - навчать). Знаменитий угорський степ - Порожня - привертає туристів святами джигітовки, з корінням, що йде, в далеке кочове минуле угорців. Помилуватися на чудеса кінної акробатики можна також в національному парку Кишкуншаг.

4. Зануритися у веселість

Протягом року в Угорщині проходять численні фестивалі і карнавали, що відрізняються особливим колоритом. У Мохаче, придунайському містечку на півдні країни, пишаються святом ряджених - бушо. В дні карнавалу по вулицях Мохача ходять бушо в білому полотняному одязі і обшитих овчиною дерев'яних масках з баранячими рогами. Поряд з ними прогулюються янкелі - хлопчиська, що виконують роль охоронців ряджених. Діти намазують осіб сажею або натягують на голову панчоху, одягаються в строкате дрантя, підвішують до поясу дзвіночок-ботало і "озброюються" мішками з тирсою або соломою. Завдання янкелей - захистити свого бушо, якщо йому загрожуватиме небезпека. Втім, реальні небезпеки залишилися далеко у минулому.

Не менш вражаючі Палацові ігри у Вішеграде (рицарський турнір в історичних костюмах), Ярмарок під мостом в Хортобаді (кінні змагання і фольклорні вистави), Фестиваль гайдуків в Дебрецене, численні карнавальні бали.

5. Сходити в гості до Дракули

Біля підніжжя гори, на якій височить Вішеградська фортеця, на березі Дунаю, лежать руїни пам'ятника епохи Відродження - мармурового палацу короля Матья-ша Корвіна. Зараз відновлена тільки його частина, але і вона дозволяє судити про минулу пишність палацу.

По легенді, саме король Матьяш заточив у Вішеградській фортеці Влада Цепеша - Дракулу. Відомий кровопивець провів тут в ув'язненні 12 років. Похмурі підвали, роман з дочкою Матьяша, підземні ходи... Насправді Дракула був одружений на сестрі (за іншою версією - кузині) короля Матьяша і містився зовсім не в жахливому застінку. Вішеград в ті часи був прекрасним замком зі всіма зручностями і розвагами.

6. Облизнутися в музеї

В Угорщині 755 музеїв, з них 89 - в Будапешті. У столиці знаходяться Угорський національний музей, заснований в 1801 році, з колекцією по історії угорської культури, що датується IX сторіччям, Музей витончених мистецтв і Музей природознавства.

Музей християнства в Естергоме - унікальна скарбниця церковного мистецтва і рідкісних старовинних рукописів. У кожному з 22 виноробницьких регіонів країни є музей вина, що розповідає про особливості угорського виноробства.

А в живописному передмісті Будапешта Сентендре знаходиться "найсолодший" музей Угорщини - Музей марципана, відкритий в 1994 році кондитером Кароєм Сабо. У залах цього музею представлені справжні марципанові витвори мистецтва. Мимоволі облизнешся, побачивши імпозантну будівлю парламенту, виконану з шоколаду, або столовий сервіз з цукру. А чого коштує марципанова карта старої Угорщини з добре розмежованими територіями, що відійшли за умовами Тріанонського миру до різних країн. На карту дивиться портрет Марії Терезії з численним сімейством - це найбільша марципанова картина в світі.

7. Послухати концерт в печері

У національному парку Аггтелек, на північно-східній межі Угорщини зі Словаччиною, знаходяться Північно-Боршодські карстові гори зі знаменитою системою печер (всього їх більше 260) загальною протяжністю 17 км. Це найобширніші сталактитові печери в Європі, а їх історія налічує понад 200 млн років! Для туристів тут прокладені різноманітні маршрути: прості - освітлені бетонні тротуари, і складні - темні, розраховані на 5-7 годин, протяжністю 7 км, ускладнені подоланням скель та вибоїн, лазінням по прямовисних схилах і сходах.

Одна з визначних пам'яток печер - концертний зал з прекрасною акустикою. Тут проходять концерти іменитих виконавців.

8. Пожити в замку

Сьогодні в країні існує більше 4,5 тисяч замків і палаців! Одні перетворені на музеї, а інші після реставрації стали готелями. Як правило, це невеликі готелі, що зберігають дух старовини.

Замки-готелі відрізняються різноманітними розважальними програмами. Це свята молодого вина, костюмовані бали, концерти класичної музики на відкритому повітрі, тематичні обіди (гостей одягають в костюми угорської і австрійської знаті), катання на конях (верхи і в кареті), виїзди на рибалку і полювання.

Готелі Угорщини мають давні традиції. У епоху двоєдиної монархії стиль життя вищого світу припускав часті поїздки в інші міста і на води. Саме тоді в Угорщині з'явилися розкішні палаци-готелі. Багато з них і понині зберегли атмосферу тієї епохи.

9. Відкопати скарб

Вихідний - кращий день для відвідин блошиного ринку. Вам варто відправитися на ринок Petofi Csarnok (він працює з 7:00 до 14:00). Тут знаходиться величезна барахолка, справжній рай для колекціонерів: одяг, вінтажне взуття, меблі та предмети декору, ляльки з фарфору, пластмаси і ганчірок, витвори мистецтва, книги, коштовності і багато іншого...

Під час подорожі по ринку легко наткнутися на провулок, заповнений старовинними флягами, пляшками, вагами і олов'яними предметами. Можна придбати чудову річ за копійки, але за химерний фірмовий годинник, коштовності або колекцію марок приготуйтеся викласти чималеньку суму.

10. Погуляти по лісу

У злитті річок Шио та Дунай знаходиться найбільший заплавний ліс Європи - Геменц, частина національного парку Дунай-Драва. В цих незвичайної краси місцях живуть багато видів тварин та зростають рідкісні рослини. Крім того, тут справжній пташиний заповідник. А про унікальне поголів'я кабанів і благородних оленів, що мешкають в Геменце, знають у всьому світі.

З Бараньфока по вузькоколійці взимку і влітку у бік лісу відправляються поїзди. Заповідну територію можна оглянути і з кораблика, який відпливає від шлюзів на річці Шио. На мисі Бараньфок є і прогулянкова стежка - пройшовши по ній, можна познайомитися з тваринним світом Геменца.