Манявський Скит

Православний  монастир  Скит Манявський названий в історії другим Афоном є твердинею православ’я. Розташований за 40 км. від Івано-Франківська.
На території зведено Хресто-Воздвиженський храм, є чудотворні ікони, діє трапезна для монахів та відвідувачів.
Ця давня святиня розташована між гірськими скелями Карпат біля  цілющого джерела, річки Манявка  в унікальному мікрокліматі.
Історія Манявського Скита приховує багато нерозгаданих досі таємниць. Найбільшою загадкою залишаються цілющі властивості води, яка збирається всередині печери, що утворилася у Блаженному камені.
На думку вчених, саме у Скиті Манявському поховано гетьмана Івана Виговського, оскільки він особисто просив про це за життя, і навіть убивця Маковський погодився «відіслати тіло в маєток у Руду» і як «русина по-руськи поховати».
В 30-х роках робилися спроби розшукати могилу гетьмана, але останків не виявлено. Як оригінальний експонат у Скиті залишилась надгробна плита, під якою були захоронені перші два ігумени: Йов Княгиницький та Феодосій. Крім того, в музеї зберігаються 6 давніх ікон і 5 копій з Богородчанського іконостасу, хоругви, ризи, декілька хрестів, зразків рельєфної різьби та виробів з металу культового призначення.


Україна Название отеля
Курорт
Категория
Не найдено ни одного отеля