Коломия

    Коломия відома з середини ХІІІ століття як центр видобутку солі. Історики й досі не мають одностайної відповіді на питання, коли і як виникла Коломия.  Сьогодні найпоширенішими версіями щодо походження назви міста є припущення, побудовані на основі переказів і легенд. Зокрема, це версії, що виникли від сполучення іменника «коло» (колесо) і дієслова «миє» (мити, обмивати).

    Перша згадка про Коломию датується серединою ХІІІ століття (1241) і міститься в Галицько-Волинському літописі. 1405 року Коломия отримала Магдебурзьке право, яке і захищало, в першу чергу, права чужинців, але і надавало певні привілеї — магістрат одержав право відкрити кілька власних цехів і майстерень, а також збирати на потреби міста податки з навколишніх сіл. У Коломиї пожвавилась торгівля, зокрема так звані «коломийці» активно гандлювали сіллю, яку здобували у краї; розвивались ремесла.

    Щорічно традиційно в грудневі дні в Коломиї проходить музичний фестиваль ім. А. Кос-Анатольського. Міський будинок культури «Народний дім» від 1990 р. займає приміщення колишньої «Каси Ощадності», пізніше Будинку офіцерів. Тут активно працюють самодіяльні колективи, чимало яких створені вже у роки незалежності, зокрема театр поезії «Орфей», ансамбль сучасного танцю «Ерідан».

У місті працюють Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, у приміщенні колишнього «Народного дому», музей «Писанка», музей історії Коломиї.

2009 року Коломию було названо «Найбезпечнішим містом» України за версією журналу «Фокус».


Україна Название отеля
Курорт
Категория
Не найдено ни одного отеля