Далмація

Одним з найбільших туристичних регіонів Хорватії є Далмація. Недалеко від неї розташовані унікальні курорти - Дубровник і Спліт, неподалік від узбережжя яких знаходиться кілька островів дивовижної краси.

Основною визначною пам'яткою Далмації можна сміливо називати саме ці острови. Вони зробили круїзи по Адріатичному морю особливо популярними серед туристів зі всієї Європи. Любителі морських прогулянок по Адріатиці добре знають такі острови як Брач, Хвар, Листів і Віс. Їх об'єднує дивовижна природна краса і чистота. При цьому кожен з цих островів володіє власним неповторний шармом. Тут є і пам'ятки, і незвичайний за красою ландшафт.

На стику південного і північного Адріатичного узбережжя Хорватії знаходиться Північна Далмація, центром якої вважається Задар, великий курорт. Він входить до сімки найважливіших хорватських курортів, і користується великим попитом серед туристів.

Складно перерахувати всі краси Далмації: м'який клімат, що радує туристів сонцем багато днів у році, море, чисте і тепле, корисне для здоров'я дітей і дорослих. Прекрасні і дивовижні національні парки, Крка і Корнати, варто подивитися і природний парк Біоково. Привертають туристів і прості пляжі Хорватії. На щастя, вся материкова прибережна частина покрита дрібною галькою, поруч із водою ростуть розкішні сосни.

Порадує туристів і традиційна далматинська кухня, що поєднує смак і принципи здорового харчування. Тут багато рибних і овочевих страв, приправлених оливковою олією і незвичайними спеціями. Їжа найчастіше готується на грилі або вариться, всі страви відрізняються легкістю. М'ясні страви - це часто і ягнятина, з якої готують далматинський гуляш. З давніх часів попитом користуються місцеві вина, найвідоміші з них - «Поступ» і «Дінгач», вироблені на півострові Пельешац.

Пляжі Середньої Далмації - одні з кращих на Адріатиці: тут багато галькових і дрібногалькових пляжів із зручним входом в море, що робить місцеві курорти привабливими для відпочинку з дітьми. Береги, як правило, порослі рослинністю, часто соснами - їх ефіри і аромат роблять морське повітря воістину цілющим, а в тіні можна сховатися від жаркого обіднього сонця. Вода тут відрізняється підвищеним вмістом йоду. Регіон - один із найбільш сонячних на Середземномор'ї (так, в Спліті сонячний день в липні - становить 12:00, а в середньому в рік - 7:00).

Всі пляжі Середній Далмації - муніципальні, вхід на них вільний. Вони чисті і досить облаштовані. Для відпочинку з дітьми переважні дрібногалькові пляжі. На кам'янистих пляжах необхідне спеціальне взуття для купання. Парасольки і лежаки нерідко надають готелі, а платна оренда обійдеться приблизно в 1 євро за предмет.

Макарська Рів'єра

Південніше Спліта міста Брела, Башка-Вода, Макарска, Тучепі і Підгора утворюють Макарска Рів'єру - престижний і дорогий регіон Далмації.

Брела славиться чудовими сосновими лісами, дрібногальковим пляжем і місцевою кухнею з великою кількістю страв з морепродуктів.

Башка-Вода - невелике містечко в75 кмвід аеропорту Спліта. Дрібногалькові пляжі, чисте море і безліч барів, дискотек, ресторанів роблять місто привабливим місцем для пляжного, спортивного та молодіжного відпочинку.

Макарська - один з найстаріших курортів в Середній Далмації - знаменитий не тільки чистими гальковими пляжами і спортивними майданчиками, а й атмосферою старовинного міста з тихими вузькими вуличками, кафе і Францисканським монастирем з музеєм черепашок. Він гарний як для пляжного, так і для сімейного та романтичного відпочинку. Це один з найпрестижніших дорогих курортів регіону.

Тучепі має добре обладнаний піщано-гальковий пляж з пологим входом в море, що дуже сприятливо для відпочиваючих з дітьми, а місцеву пристань, захищену від вітрів дамбою, оцінять яхтсмени.

Підгора крім галькових пляжів і морського узбережжя розпорядженні також джерелами цілющої мінеральної води.


Хорватія Название отеля
Курорт
Категория