Хорватія

Загреб
хорватська
від києвського мінус 1 година
385
куна (HRK)
$ 1 ~ 5,7 HRK, 1 € ~ 7,5 HRK
потрібна
8-15 €

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

У літній сезон між Києвом і курортними центрами Пула, Спліт, Дубровник, а також між Донецьком і Дубровником здійснюються чартерні рейси. Прямий переліт до Хорватії займає близько 2,5 годин. В інший час зручні варіанти перельоту з Києва в Загреб з пересадкою в Будапешті пропонують авіакомпанія Malev, у Відні - Austrian Airlines, у Франкфурті - Lufthansa.

Влітку курсують автобусні чартери з Чопа та Львова.

ПРОЖИВАННЯ

Вибираючи готелі в Хорватії радимо брати до уваги тільки зірковість, але і розташування готелю, придатність номерів, ступінь сервісу.

Найкращими готелями, по праву, вважаються: Kazbek, Bračka Perla, The View, сімейні апартаменти Novi, Lovranske Vile, Villa Annette, Villa Pattiera, Ambasador, Villetta Phasiana, Waldinger, Radisson Blu Resort & Spa, Dubrovnik Sun Gardens.

ПЛЯЖІ

Все узбережжя Хорватії умовно поділено на чотири великі курортні зони: Істрія, Північна Далмація, Середня Далмація і Південна Далмація.

Піщаних пляжів в країні практично немає (виняток - район Цавтата). Більшість пляжів являють собою або сходинки в скелі, або спеціальну плиту-понтон (Істрія). Але така незручність компенсується надзвичайно чистим і прозорим морем.

Також є трохи галькових пляжів (Середня Далмація). Завдяки численним островам море в Хорватії дуже спокійне, майже не буває штормів.

Лікування: На північному сході країни з землі б'ють більше 20 цілющих гарячих мінеральних джерел. На них побудовані термальні курорти, де лікують в основному хвороби опорно-рухового апарату, ревматичні, кардіологічні та нервові захворювання. Серед відомих курортів: Вараждінскі Топліце, Даруварске Топліце, Істарскі Топліце, Крапінске Топліце, Стубічке Топліце ("Топліце" означає "лікувальний"), Терме Тухель.

Також, в Хорватії є родовище нафталана (лікувальної нафти) - єдине в Європі і друге у світі після азербайджанського.

КУХНЯ

Узбережжя Хорватії увібрало в себе традиції грецької, римської, іллірійської, а також середземноморської кухні - італійської та французької.

Найпопулярніші страви: "пршут" (в'ялене м'ясо), змочений в оливковій олії овечий сир з острова Паг, "славонскій кулен" (вид ковбасок), самоборські або загорськіє "чешновки" (ковбаски), сир зі сметаною.

У Хорватії кращі на Середземномор'ї сорти риб, раків, омарів і устриць. Найчастіше їх подають у вареному або смаженому вигляді.

У Далмації, Примор'ї, на островах та Істрії другі страви готують з риби і дарів моря, а з м'ясних блюд найбільшою популярністю користуються "паштіцада" (пікантне блюдо з яловичини) і варена молода баранина.

Континентальна частина Хорватії відрізняється багатим вибором м'ясних страв, при цьому особливе місце в меню займають такі фірмові страви, як індичка з "Млинці" (сорт макаронних виробів), смажені на рожні молода баранина і порося, варені або запечені "штруклі" (пироги з сиром).

З кондитерських виробів варто спробувати пироги з маком або горіхами, штрудель з сиром або фруктами.

МИТНІ ПРАВИЛА

Безмитно можна ввезти: 200 сигарет або 100 сигар, або 250 г тютюну; 1 л міцних алкогольних напоїв, 2 л вина; товари для особистого користування на суму до 300 кун.

Ввезення м'ясних і молочних продуктів, а також меду без спеціального ветеринарного контролю обмежене 1 кг.

Цінне технічне обладнання необхідно пред'явити на кордоні.

Заборонено ввіз і вивіз наркотиків, зброї, боєприпасів. Предмети, що представляють художню або колекційну цінність, можна провозити лише за наявності спеціального дозволу.

Іноземна валюта вільно ввозиться і вивозиться. Ввезення національної валюти обмежений сумою 15 тисяч кун.