Греція

Афіни
новогрецька
київський час
30
євро (€)
1 € ~ 1,38 $
не потрібна (біо. паспорт)
15-25 €

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Авіасполучення між Україною та Грецією здійснюється круглий рік. Рейси виконуються авіакомпанією "Аеросвіт" з Києва до Афін і Салонік. У літній період виконується чартерна програма: прямі рейси на острова - Кріт, Корфу, Родос.

ПРОЖИВАННЯ

Готелі Греції класифікуються не за зірками, а по категоріях: Deluxe, А, В і С. Готелі категорії Deluxe умовно відповідають 5*, А - 4*, В - 3*, а С - 2*. Під "екскурсіонку" зазвичай пропонуються готелі категорій В і С — прості, але чисті, зі всім необхідним устаткуванням в номерах.

Басейни з прісною і морською водою є майже в кожному готелі. Кондиціонери в готелях 2* і 3* працюють по певному графіку залежно від погодних умов.

ПЛЯЖІ

Пляжі Греції просторі, чисті та в переважній більшості — піщані. Всі пляжі муніципальні. Шезлонги і парасольки можна орендувати за додаткову плату.

На невеликій відстані від міста знаходиться смуга розкішних пляжів, відомих як Афінська Рів'єра. У Гліфаде, одному з найближчих районів до центру Афін і міжнародного аеропорту, знаходяться відмінні пляжі, які більше орієнтовані на спокійний відпочинок і заняття водними видами спорту.

Півострів Халкидіки є поєднанням бірюзової чистої води із зеленню соснових лісів, що примикають до води. Пляжі тут піщані і піщані з дрібною галькою. Є немало диких пляжів в численних бухтах.

На Міконосе величезна кількість пляжів. Самий відомі з них — Платіс Ялос з різними видами водного спорту, Псару, де є центр підводного плавання, модні пляжі Паранга й Аграрі. Калафатіс (Афродіті) — найбільший пляж, Елія — один з найкрасивіших пляжів, ну і, звичайно, Парадайз і Суперпарадайз — відомі нудистські пляжі.

Живописні береги Корфу рясніють бухтами і дикими пляжами, пологі береги щільно забудовані готелями. На Корфу багато піщаних і галькових пляжів. На останніх найпрозоріша вода.

КУХНЯ

Грецька кухня має давні традиції, і смаки змінюються відповідно до сезону, а також залежно від географії. Давньогрецька кухня — історичний попередник західної кулінарної традиції, поширивши свій вплив через Стародавній Рим та Візантію не тільки в Європі, але й поза її межами.

Найхарактерніші та найдавніші елементи грецької кухні — оливкова олія, овочі і трави та грецьке вино; типові інгредієнти — баранина ісвинина, маслини, сир, баклажани, томати і йогурти.

У десертах переважають горіхи та мед, у чому відчувається вплив східної, турецької кухні. Деякі страви використовують традиційне грецьке тісто філло. Серед спецій греки частіше за інші вживають орегано, м'яту, часник,цибулю, кріп і лаврове листя. Серед традиційно грецьких напоїв — вино рецина, міцні напої — метакса, узо. Справжнім символом сучасної грецької кухні став грецький салат.

МИТНІ ПРАВИЛА

Ввезення іноземної валюти не обмежене. Дозволено безмитне ввезення до 10 кг продуктів харчування і напоїв, до 200 сигарет або 50 сигар, до 1 л міцних спиртних напоїв або 2 л вина, а також подарунків на суму не більше 150 євро. Дозволено ввезення не більш однієї відеокамери, фотоапарата, магнітофона або предметів спортінвентаря з розрахунку на людину.

Заборонено ввезення наркотиків і препаратів, що містять наркотики, зброї та боєприпасів без спеціального дозволу, отруйних речовин і рослин в грунті.

До безмитного вивозу з країни дозволені сувеніри, сигарети, 2 л вина, 2 л оливкового масла, 1л міцних спиртних напоїв.