Великобританія

Лондон
англійська
від києвського мінус 2 години
44
фунт стерлінгів (GBP)
1$~0,6GBP, 1€~0,9GBP
потрібна
35-45 GBP

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Прямі рейси з Києва до Лондона здійснюють "Міжнародні авіалінії України", British Airways, British Midland Airways, "Wizz Air Україна".

ПРОЖИВАННЯ

Можливість вибору місць проживання у Великобританії дуже широка, починаючи від кемпінгів, хостелів та сімейних апартаментів і закінчуючи комфортабельними готелями та заміськими резиденціями.

Офіційної класифікації готелів в країні немає, існує тільки рекомендована - від 1* до 5*. У багатьох готелях крани умивальників не мають змішувача.

Приватні будинки, що пропонують розміщення за системою Bed&Breakfast, можуть бути побудовані у вікторіанському стилі або переобладнані з сільських ферм.

Під час студентських канікул більшість університетських гуртожитків приймає туристів, пропонуючи розміщення за низькою ціною.

КУХНЯ

Англійська кухня зберегла й донесла до наших днів багато традиційних страв. Основу їх складають м'ясо, риба, овочі, крупи. Дуже різноманітний у англійців асортимент холодних закусок, особливо рибної гастрономії, сандвічів. З перших страв найбільш поширені бульйони й різні пюре.

Англійці вживають у їжу багато м'яса: яловичину, телятину, баранину, нежирну свинину в натуральному вигляді. Ростбіф, біфштекс — улюблені національні страви. До м'яса подають різні соуси, маринади, найчастіше томатний соус і пікулі, на гарнір — картопля чи овочі.

Велике місце в харчуванні англійців займають різні пудинги. Їх готують як другі (м'ясні, круп'яні й овочеві) і як треті страви (солодкі фруктові пудинги).

В англійській національній кухні є чимало традиційних святкових страв. Серед них найпопулярніший різдвяний пудинг. Готується він із сала, хлібних крихт, борошна, родзинок, цукру, яєць та різних прянощів. Перед подачею цей пудинг обливають ромом, підпалюють і палаючим ставлять на стіл. Традиційними святковими стравами є також фарширована індичка з овочевим гарніром, святковий торт та ін.

Важливою складовою частиною англійської національної кухні є шотландська кухня.

Із напоїв в Англії найбільше поширення дістав чай. Його п'ють і за сніданком, і після обіду, і ввечері. Чай звичайно п'ють солодким, з молоком. Кава розповсюджена значно менше.

З хмільних напоїв особливо популярне пиво — чорний ель та портер, причому особливо цінується бочкове пиво, а також віскі, джин, бренді, ром, портвейн.

МИТНІ ПРАВИЛА

Митні закони дозволяють іноземним громадянам безмитний вивіз: 1 л міцних спиртних напоїв, 2 л вина, 200 сигарет, або 50 сигар, або 250 г тютюну, сувенірів і подарунків - на суму не більше 28 фунтів стерлінгів.

Заборонено ввезення: зброї, наркотиків, ножів з вискакуючими лезами, фальшивих монет і банкнот, матеріалів непристойного змісту, м'яса, птиці і виробів з них, всіх видів живих птахів і пташиних яєць, радіопередавачів і рослин.