Грузія

Тбілісі
грузинська
+1 год влітку, +2 год взимку
995
ларі (GEL)
$1 ~1,73 GEL, 1 € ~2,38 GEL
не потрібна
$15

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Авіакомпанії "Аеросвіт", Georgian Airways, а також Windrose спільно з "Міжнародними авіалініями України" виконують регулярні рейси "Київ-Тбілісі". З Донецька до Тбілісі літають літаки "Донбасаеро", з Дніпропетровська - "Дніпроавіа". Переліт за маршрутом "Київ-Кутаїсі" пропонує Windrose. Час у дорозі становить близько двох годин.

ПРОЖИВАННЯ

Готелі в Грузії виділяються ідеальним обслуговуванням та комфортними кімнатами. Ви можете запросто знайти як дешеві готелі Грузії, так і п'ятизіркові комфортні готелі з високим рівнем обслуговування. У більшості випадків і найдешевші готелі Грузії здатні здивувати гостей своїм сервісом, а також зручністю і доброзичливим персоналом.

ПЛЯЖІ

На чорноморському узбережжі Грузії переважають галькові пляжі, площа яких часом обмежена підступаючими до моря горами.

Найбільш популярними курортами Грузії є: Боржомі і Цхалтубо, відомий своїми цілющими мінеральними водами, пляжні курорти Батумі, Кобулеті, Урекі, Поті з широкими піщаними або гальковими пляжами.

КУХНЯ

Грузинська кухня - одна з найпопулярніших в світі. М'ясні страви готують із свинини, баранини, яловичини, птиці. Це шашлик "мцваді", своєрідні пельмені з баранини "хінкалі", шинка "лорі", смажені або копчені ковбаски "купати", тушкована зі спеціями баранина "буглама", варене м'ясо з приправами "хашлама", "чанахи", смажене яловиче філе "бастурма", бульйон з потрухів з часником "хаши", суп "харчо", холодний суп з субпродуктів "мужужі" (більш схожий на холодець), "бозбаш" з бараниною, страви з птиці "сациві", "чахохбілі", курчата табака.

Також дуже популярні страви з дичини (кабана, перепілки). Рибні страви особливо поширені в Західній Грузії. Відмінна риса грузинської кухні - часте вживання сирів. Серед улюблених страв також лобіо, хачапурі, пхали. Неодмінним інгредієнтом грузинських блюд є волоські горіхи. Активно використовуються трави, часник, соуси.

Почесне місце в грузинській кухні займають неперевершені місцеві вина, в тому числі домашнього виробництва. Також всюди варять самогон "чача" і горілку "араки". У дорогих ресторанах часто меню буває англійською і грузинською мовами. Але зазвичай офіціанти можуть порекомендувати найкращі страви російською мовою. Домашнє вино не варто купувати з рук, краще в магазинах або у знайомих грузинів.

МИТНІ ПРАВИЛА

Безмитно до Грузії можна ввезти: 2 л будь-яких алкогольних напоїв і 200 сигарет (для осіб, яким виповнилося 18 років). Продукти вагою до 5 кг на суму не більше 200 ларі. Речі для особистого користування вартістю до 300 ларі (при авіаподорожі - до 1500 ларі).

Необхідно декларувати: високочастотне електронне устаткування і засоби зв'язку; тварин, птахів і рослини.

Заборонено ввозити: будь-яку зброю, патрони; легкозаймисті речовини; наркотичні, психотропні, сильно діючі, отруйні та радіоактивні речовини; порнопродукцію і деякі види відеопродукції.

Вивезення дорогоцінних каменів, металів, ювелірних виробів, антикваріату, ікон, картин, скульптур, які є художніми цінностями, можливе тільки зі спеціальним дозволом Міністерства культури Грузії.