Франція

Париж
французська
від києвського мінус 1 година
33
євро (€)
1 € ~ 1,38 $
не потрібна (біо. паспорт)
30-60 €

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", а також Air France виконують щоденні прямі рейси по маршруту Київ — Париж — Київ. Час в дорозі складає 3 години 20 хв.

ПРОЖИВАННЯ

У Франції діє система класифікації готелів від 1* до 5*. Категорія Palais присвоюється винятковим і найбільш престижним готелям країни. Вважається, що в країні таких місць може бути порядку 20. Процедура класифікації добровільна, привласнена категорія діє протягом п'яти років. Вона базується не тільки на технічному оснащенні, а й на оцінках рівня якості надаваних послуг і доступності/довгострокового розвитку готелю.

Також можна зупинитися в кемпінгах, апартаментах, резиденціях, в гірських районах - в шале. Забронювати шале і апартаменти можна тільки з суботи по суботу.

ПЛЯЖІ

Морські береги Франції протягнулися на 3120 км. Похмурі скелі Бретані, довгі гряди дюн Атлантики, чудові пляжі і бухти Середземномор'я, прекрасне узбережжя Корсики і південно-східний Блакитний берег ("Рів'єра"), привертають до себе мільйони туристів.

Пляжним екологічним символом "блакитний прапор" відзначені близько 270 пляжів на всіх узбережжях Франції.

Береги та основні курорти країни:

• Середземноморське узбережжя - Лазурний берег (Ніцца, Канни, Анті, Жуан-ле-Пен, Сен-Тропе),
• Атлантичне узбережжя - провінція Аквітанія (Біарріц), провінція Бретань (Сен-Мало, Динар, Киброн, Ла-Біль), провінція Нормандія (Довіль, Трувіль-сюр-Мер, Онфлер),
• Острів Корсика.

КУХНЯ

Французькі кулінари використовують усі види м’ясних продуктів: телятину, яловичину, баранину, птаха, дичину. Дуже популярні страви з морської і прісноводної риби: тріски, палтуса, щуки, коропа, а також таких морепродуктів, як устриці, креветки, лангусти і морські гребінці.

Характерні для французького столу омлети і сирні суфле, що готують з різними приправами і начинкою: шинкою, грибами, зеленню.

Наступною особливістю французької кухні є активне використання при готуванні найрізноманітніших страв виноградного вина, коньяку чи лікеру.

В Франції поширеною стравою є устриці. Знавці вважають цих молюсків найвишуканішою стравою. Французькі пласкі види устриць називаються белон, маренн, аркашон.

Французька кулінарія, у порівнянні з іншими країнами Західної Європи, молочних продуктів використовує не багато, виняток складають сири, що прославилися на увесь світ. Страви з сирами і зеленим салатом обов’язково подають перед десертом. В Франції роблять не менш 500 сортів сиру, серед яких такі широко відомі, як рокфор, грюер, камамбер та ін. Сири є невід’ємним елементом французької кухні, їх подають на обід і вечерю на дерев'яній дощечці.

Найвідомішими французькими десертами є круасан, вишневий пиріг клафуті, шарлотка, Тарт Татен, різдвяне поліно, крем-брюле.

МИТНІ ПРАВИЛА

Ввезення і вивіз валюти не обмежені. При в'їзді з території країн, що не входять в ЄС, суми понад 10 тисяч євро підлягають обов'язковій декларації.

Особам старше 17 років, які прибувають з країн, що не входять в митну зону ЄС, дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет або 100 сигарілл, або 50 сигар, або 250 г тютюну; до 1 л міцних спиртних напоїв (вміст алкоголю більше 22%) або до 2 л кріплених та десертних вин (вміст алкоголю менше 22%); столового вина - до 2 л; не більше 500 г кави або 200 г кавового екстракту; до 40 г чайного екстракту; до 50 г парфумів і 250 мл туалетної води, а також товарів особистого використання з розрахунку 175 євро на одного дорослого і 90 євро на дитину у віці до 15 років.

Золоті вироби і коштовності загальною вагою до 500 г (для особистого використання) ввозяться безкоштовно, зверху цієї норми всі ювелірні прикраси підлягають обов'язковій декларації.