Єгипет

Каїр
арабська
київський час
20
єгипетський фунт (EGP)
1$~6 EGP, 1€~7,7EGP
потрібна
15-25 $

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Добратися до Єгипту можна літаком зі Львова або Києва.

ПРОЖИВАННЯ

Основні готелі розташовані на першій лінії та мають власні пляжі. Є готелі 4-5* на другій і третій лініях. Туристам, які розраховують на бюджетний відпочинок, продавати рекомендується тільки перевірені варіанти. Гідні готелі 3* зустрічаються, але рідко.

Будь-який готель, як правило, складається з основного корпусу і одно-, двоповерхових бунгало. У ряді готелів напої в міні-бар приносять за запитом (за додаткову плату).

У більшості готелів харчування організоване за принципом шведського столу, але можливо і обслуговування по меню. Базовий режим харчування - сніданок або напівпансіон. Однак є готелі, що працюють за системою All inclusive.

ПЛЯЖІ

Єгипет - це поєднання морської природи і пустелі. Якісний пляжний відпочинок залежить від місця розташування готелю. За оцінками досвідчених мандрівників, кращі з єгипетських пляжів зосереджені в Хургаді.

Піщані пляжі можуть бути приватними або громадськими. Багато гарних місць із золотистим піском в північній частині Єгипту (Олександрія). Дрібний пісок є на острові Утопія і на Райських островах. Вдень вони являють собою чудові незаселені місця. У нічний час їх приховує море. Багато туристів до розряду найкращих зараховують пляжі Нувейби.

КУХНЯ

Єгипетська кухня дивує різною смакотою. У ресторанному меню можна виявити турецькі, ліванські, марокканські, лівійські, алжирські й грецькі страви, а також європейські, адаптовані згідно з місцевим менталітетом. Турист навряд чи знайде страву зі свинини, а також їжу, при виготовленні якої використовується алкоголь – такі обмеження накладає іслам. Незважаючи на цю обставину, м'ясні делікатеси вважаються тут одними з найпривабливіших. Найчастіше для їхнього приготування використовують баранину. Страви з бобових різноманітні й незвичайні. Надзвичайно популярні різні сорти гороху, чечевиці, бобів. Цікавий смак у пасти хуммус. Середземноморське мезе (смажені баклажани із соусом) користується заслуженим попитом у ресторанах.

МИТНІ ПРАВИЛА

Єгипетська митниця проводить звичайно лише вибірковий огляд. Дозволений провіз спиртного - 1 літр + 2 літри пива на людину старше 20 років, 200 сигарет або 50 сигар для осіб, що досягли 15 років.

Обмежень на ввіз та вивіз іноземної валюти нема. Однак обмежений вивіз національної валюти (до 20 фунтів).

Заборонено вивіз із країни коралів (штраф 1000$), антикваріату, тварин.

Якщо у Вас є відеокамера, Вам потрібно повідомити про це митну службу, а потім пред'явити відеокамеру при виїзді. Увага: ні продати, ні подарувати відеокамеру в Єгипті Ви не маєте права. Якщо Ви загубили або у Вас вкрали відеокамеру, негайно заявіть в поліцію.

У випадку втрати багажу необхідно звернутися в бюро LOST&FOUND, що є у всіх аеропортах, і заповнити бланк-заяву про втрату. Не забудьте взяти квитанцію!