Словаччина

Братислава
словацька
- 1 година
421
євро (€)
1 € ~ 1,38 $
не потрібна (біо. паспорт)
15-25 €

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Прямих авіарейсів до Братислави з Україною немає. За маршрутом Київ - Братислава пропонує переліт компанія "Аеросвіт" спільно з Czech Airlines через Прагу, Malev - через Будапешт. У зимовий період організовуються чартери Київ - Попрад ("Міжнародні авіалінії України").

Потяги Київ - Відень, Москва - Жиліна проходять через Кошице, Попрад, Ліптовськи Мікулаш та інші словацькі міста.

З Ужгорода та Чопа автобусом можна доїхати до різних міст Словаччини.

ПРОЖИВАННЯ

Готелів категорії 5* в країні мало, більшість з них розташовано в Братиславі. Основу номерного фонду складають "трійки" та "четвірки". Співвідношення "ціна/якість" таке: 5* - в основному відносяться до світових готельних мереж, якість відповідна, 4* - дуже дорогі і дуже хороші, 3* - від дорогих і хороших до недорогих і простих. Більшість можливостей для дозвілля - в готелі, а не на курорті. У 90% готелів заселення з 14:00, звільнення номерів - до 10:00.

Крім того, в країні широкий вибір приватних квартир, кемпінгів і санаторіїв, більшість з яких, побудовані ще при соціалізмі, зараз щосили модернізуються.

ГІРСЬКОЛИЖНІ КУРОРТИ

Гірськолижні зони Словаччини розташовані у Високих, Західних і Низьких Татрах. Тут прекрасні природні умови, невисокі ціни та чудова інфраструктура, що активно розвивається.

У Високих Татрах декілька кліматичних курортів і найвищі гори в країні — Герлаховський Штіт (2655 м) і Ломніцький Штіт (2632 м). Траси облаштуванням і складністю рельєфу нагадують австрійські. На круті схили Західних Татр люблять приїжджати на вихідні компанії з країн Центральної Європи. Новачкам підійдуть курорти Низьких Татр.

За користування підйомниками на словацьких курортах зазвичай потрібно додатково доплачувати невелику суму. Найвигідніше купувати тижневий скі-пасс.

КУХНЯ

Кухня Словаччини основується на різних супах, кашах, варених і тушкованих овочах, смаженому і копченому м'ясі та молочних продуктах.

Традиційними для Словаччини є овочеві салати, варена кукурудза, варені галушки з тертим сиром, картоплею, смаженою капустою, бринзою, цибулею і шкварками. Дуже популярні різноманітні м'ясні страви (шніцелі, рагу, гуляш), рибні страви, копченості та сири. До речі, сир з шинкою, запечений в паніровці - одна з найбільш незвичайних і смачних страв Словаччини.

З напоїв популярні місцеве біле і червоне вино, горілка зі слив (сливовиця), горілка з ялівцю (боровичка), настоянки на лікарських травах. Для любителів пива в Словаччині знайдеться велика кількість марок відмінної якості.

МИТНІ ПРАВИЛА

Дозволяється ввозити: тютюнових виробів - 200 сигарет або 50 сигар або 250 г тютюну або комбінацію у відповідній кількості. Алкогольних виробів - 1 літр (міцних), вина - 2 літри. Бензину – запасна каністра, не більше 10 літрів. Парфумерії: парфумної води - 50 мл, одеколону - 250 мл. Подарунків і товарів - на суму не більше ніж 175 євро. Домашні тварини ввозяться з відповідним ветеринарним сертифікатом. Зброя – з відповідним супроводжуючим дозволом.