Чорногорія

Подгоріца
чорногорська
від київського мінус 1 година
382
євро (€)
1 € ~ 1,04 $
не потрібна
від 15 €

 

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

У Чорногорії є два міжнародні аеропорти — Подгоріца та Тіват. З України здійснюються перельоти чартерними рейсами з червня по вересень: Львів — Тіват — Львів. У літній час також працюють чартерні автобусні маршрути. Виліт зі Львова, автобуси зі Львова і з Києва.

ПРОЖИВАННЯ

Протягом останніх років в Чорногорії з'явилося багато висококласних готелів, приватних вілл та міні-готелів, що суттєво покращило інфраструктуру курортів. У багатьох готелях проведена повна або часткова реконструкція. Дуже популярне розміщення в приватних готелях. Як правило, це 3-5-поверхові будівлі зі стандартними номерами або апартаментами, обладнаними всім необхідним для комфортного відпочинку.

ПЛЯЖІ

На Адріатичному узбережжі Чорногорії є пляжі на будь-який смак, найрізноманітніші: піщані, дрібно- і крупногалькові, кам'янисті, в тихих лагунах або в ущелинах гористого берега. Їх всіх об'єднує одне: вода тут найчистіша.

У Чорногорії до розряду найчистіших  відносяться пляжі Будви, Тівата, Бара, Ульциня і Герцог-Нові. Саме тут найкраща екологічна ситуація. Дуже популярні у туристів пляжі Мілочер і Святого Стефана. Незважаючи на те, що відпочинок тут досить дорогий, краса цих місць привертає безліч туристів.

Пляжі Герцегновської Рив'єри, в основному, кам'янисті, що, зрозуміло, трохи менш комфортно, але зате вони більш мальовничі.

Дуже мальовничі пляжі в районі Бара. Вони, в основному, піщано-галькові, але один з них, з промовистою назвою Червоний пляж - піщаний.

Пляжі Ульцінської Рів'єри знамениті своїм базальтовим піском, аналогів якому немає у всьому світі. Через колір піску ці пляжі мають сірий відтінок, а завдяки мінеральним компонентам, які в нього входять, позитивно впливають при захворюваннях опорно-рухової системи.

КУХНЯ

Чорногорська кухня пропонує страви з різноманітних комбінацій свинини, баранини і овочів, розмаїття рибних страв. Традиційна перша страва в Чорногорії – прозора уха або уха з овочами. Варто спробувати суп з телятиною і різноманітні равіолі (фаршировані креветками або лобстером).

А ще в Чорногорії дуже люблять шинку. Вважається, що найкраще готують цю страву в Негушах, невеличкому містечку поблизу Цетін’ї – старої столиці країни. Вона відзначається особливим смаком, тому що свинину, призначену для переробки, сушать високо в горах, де дуже чисте повітря. Подають шинку у якості холодної закуски, наприклад, до лозовача. Це – національний міцний алкогольний напій, який виготовляють із кращих сортів винограду, таких як первінець і круна.

МИТНІ ПРАВИЛА

Заборонено ввезення без спеціального дозволу предметів і речей, які представляють історичну або художню цінність. 
Безмитно на територію Чорногорії одній людині дозволено ввозити не більше 200 цигарок або 50 сигар або 250 грам тютюну, до 2л вина або до 1л міцних алкогольних напоїв.

Іноземці можуть ввозити і вивозити необмежену кількість іноземної валюти, попередньо задекларованої при в’їзді до країни.