Болгарія

Софія
болгарська
київський час
359
болгарський лев (BGN)
$ 1 ~ 1,81 BGN, 1 € ~ 1,96 BGN
не потрібна (біо. паспорт)
7-15 €


ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД
Авіарейси в Болгарію регулярні, двічі на тиждень "Київ - Софія". Потягом до Болгарії ("Москва -Софія") можна виїхати з Івано-Франківська, Львова, Тернополя, Чернівців, Києва, Хмельницького, Вінниці.

Чартерный автобус "Львів-Поморьє" в літній період відправляєтся щоденно з Івано-Франківська, Львова, Стрия, Коломиї та Чернівців через Румунію.

ПРОЖИВАННЯ
В Болгарії можні підібрати проживання за доступною ціною і з хорошим сервісом на будь-який смак: це і комфортні 5 *, і скромні 2 * готелі. Також в країні популярні приватні пансіонати та апартаменти. В останні роки в Болгарії активно будуються 4* готелі з високим рівнем сервісу. Більшість готелів мають власні відкриті басейни (парасольки і шезлонги у них зазвичай безкоштовні), бари і дискотеки.

ПЛЯЖІ
На головних болгарських курортах пляжі піщані, загальні та безкоштовні. Парасольки і лежаки - за додаткову плату. Вартість лежака - від 4 левів, парасольки - від 2 левів. Практично всі болгарські пляжі широкі та піщані, пісок дрібний. Черепашок і водоростей мало - їх постійно прибирають. Дно моря пологе, глибина зростає поступово, що дуже зручно для плавання, особливо для маленьких дітей.

КУХНЯ
Болгарська кухня поєднала слов'янські, турецькі та грецькі кулінарні традиції, приправивши їх своєю національною самобутністю. Страви досить гострі, з великою кількістю овочів. Найбільш популярні "Шкембі чорба" (густий суп зі свинячого шлунка або телячих потрухів), "кебаб" (м'ясо на рожні), "кебабче" (смажені м'ясні ковбаски), "сармі" (голубці з виноградного листя), "плакія" (риба або м'ясо, тушковані з овочами).

Болгари їдять багато хліба, кисломолочних продуктів, бринзи і овечого сиру ("кашкавал"). У пошані густі супи. На десерт подають млинці з медом, горіхи, пахлаву. Неодмінно варто спробувати знамениті болгарські вина, а також ракію. Національні страви можна покуштувати в тавернах "механа". Порції в болгарських закладах дуже великі.


МИТНІ ПРАВИЛА
Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну, 1 л міцних спиртних напоїв або 2 л напоїв міцністю до 22 градусів, 4 л неіскристих вин, 16 л пива, товарів на суму до 300 євро (при в'їзді по суші) або 430 євро (при подорожі літаком або по морю).

Підлягають декларуванню коштовності, відеокамери, комп'ютери та інше дорогі речі та обладнання.

Заборонено ввіз та вивіз наркотиків, зброї, медичних препаратів (крім ліків для особистого користування), тварин і рослин, що перебувають під охороною, а також предметів, що представляють історичну, художню або іншу цінність. Не можна ввозити м'ясні та молочні продукти, за винятком дитячого харчування та їжі, необхідної людині в медичних цілях.

Провезення іноземної валюти дозволено без обмеження, але потрібне декларування. Ввезення і вивезення левів заборонено.


Посольство Болгарії в Україні:
м. Київ, вул. Шпитальна, 1
тел.: (044) 246-72-37
e-mail: embassy.kiev@mfa.bg
сайт: mfa.bg

Посольство України в Болгарії:
м. Софія, ЖК "Овча купель", вул. Боряна, 29
тел.: (00 3592) 818 68 27
м. Варна, вул. Хорошие Войніков, 8
тел.: +359 52 32 18 00
e-mail: gc_bgv@mfa.gov.ua
сайт: varna.mfa.gov.ua