Албанія

Тірана
албанська
від київського плюс 1 година
+355
лек
не потрібна

Це найменш вивчена туристами балканська країна, яка зручно розташувалась на узбережжі Адріатичного та Іонічного морів, в оточенні більш популярних сусідів - Греції та Чорногорії. Вона швидко набирає популярності завдяки багатій природній спадщині, стає одним з найцікавіших місць відпочинку в світі завдяки культурній спадщині, адже тут зустрілись іллірійська, грецька та  римські культури.

Довгі роки Албанія була ізольована від світу із-за чого більшість туристів мало знає про її багату культурну спадщину і красиву природу з мальовничими каньйонами та пляжами. Місцеве населення доброзичливе та гостинне, що відображається у приготуванні смачних страв, невисоких цінах на відпочинок і повазі до всіх, хто проявляє зацікавленість до їхньої країни.

Відкриємо для себе Албанію разом!

Офіційна назва - Республіка Албанія (Republika e Shqiperise -алб. мовою; Republic of Albania - анг. мовою).

Географічне розташування - держава розташована на півдні Європи, в південно-західній частині Балканського півострова на побережжі Адріатичного і Іонічного морів. На південному сході і півдні межує з Грецією (довжина загального кордону - 282 км), на сході - з Македонією (151 км), на півночі і північному заході - з Сербією і Чорногорією (287 км). Омивається водами Адріатичного та Іонічного морів (берегова лінія - 362 км). Протока Отранто, завширшки 75 км, відділяє Албанію від Італії.

Площа території - 28,7 тис. кв. км .

Кількість населення - 3,187 млн осіб (2009 р).

Столиця - Тирана - 406 тис. осіб з передмістям.

Адміністративний поділ -  12 префектур, 36 округів (реті), які поділяються на 309 комун, окрім того є 65 муніципалітетів, 309 комун (локалітети- lokalitete).

Інші великі міста: Дуррес (112,3 тис. осіб), Ельбасан (101,7 тис.), Шкодер (91,3 тис.).

Офіційна мова - албанська.

Релігія - мусульмани (суніти і бекташі) - 65%, православні - 20%, католики - 10%.

Грошова одиниця - лек = 100 кіндаркам.

Державне свято - 28 листопада - День прапора (1912 р.) В 1912 р. проголошена  незалежність Албанії.
 
Державний прапор. Згідно з Конституцією, Державний прапор Республіки Албанія містить в центрі зображення двоглавого чорного орла з розправленими крильми на червоному фоні відповідно до традиції нинішнього століття. Червоний колір прапора - символ крові албанських патріотів, пролитої ними під час багатовікової боротьби проти турецьких загарбників. У нинішньому вигляді прапор існує з 1945 року.
 
Державний герб - це зображення двоглавого чорного орла на червоному щиті варязького типу. Щит обрамлений прямими чорними лініями, що звужуються донизу. На ньому є напис чорними літерами: "Республіка Албанія". Орел на гербі - символ бойового духу албанського народу, спосіб життя якого, за народним повір'ям, схожий з духом і способом життя албанця. З давніх часів албанці називають свою гірську державу "Шкіперією" (Shqiperia), що у перекладі означає "країна орлів", а себе - нащадками орлів. Чорний двоглавий орел був емблемою національного героя Албанії - Скандербега, який у ХV ст. вів національно-визвольну боротьбу проти турецького іга.

Державний гімн. У відповідності з Конституцією Державним гімном Республіки Албанія є гімн державного прапора.